על טיפול שיחתי ברשת – REDIRECT 301

הטכנולוגיה מסייעת למתיחת פנים באספקטים רבים של הרפואה כולל בפסיכותרפיה. טיפול ברשת הוא תחום שתופס תאוצה בימינו. אבל האם הוא אכן אפקטיבי כמו תרפיה מסורתית? והאם הדיבור אודות עניינך האישיים דרך האינטרנט עם מטפל נשאר עדיין פרטי ומאובטח?

ב5 במאי 2017 בתכנית העוסקת בבריאות ובאיכות חיים “TAKE CARE” ברדיו WRVO ראיינו לוריין ראפ ולינדה לוואן את ד”ר לינדה בופקה, מנהלת המחקר היישומי והמדיניות של A.P.A על מה חשוב לשים לב לפני שבוחרים בטיפול אונליין.

שאלה – האם את יכולה להסביר כיצד עובד טיפול אונליין?

תשובה – יש הרבה פורמטים לטיפול אונליין. אחד הפורמטים המקובלים והמצליחים ביותר משלב וידאו בשיחת האונליין. כך במקום להיות זה מול זה באותו החדר, נמצאים המטופל והמטפל זה מול זה באמצעות מסך המחשב. כך הם רואים אחד את השני ומשוחחים בזמן אמת.

שאלה – זה אכן יותר נוח, אפילו יותר נוח מללכת למטפל שמקבל בקליניקה שלו בשכונה שלך. מהן היתרונות לשיטה הזו?

תשובה – למטפלים יש התמחויות שונות. יכול להיות שיש לך בקרבת מגוריך מטפל אבל ייתכן שהוא לא מתמחה בבעיות שאתה עומד כרגע בפניהן ולכן ייתכן שהוא לא המטפל האידאלי עבורך. וייתכן שאתה מעוניין במטפל שיש לו אותו הרקע כמוך או אותו המגדר כמוך או מאפיינים אחרים שמתאימים לך. ייתכן שלא תמצא מטפלים מתאימים כאלו בסביבתך הקרובה. לעיתים בעיות אחרות מונעות ממך ללכת לטיפול המסורתי – למשל קשיים המונעים ממך לנסוע, בעיות פיזיות או אילוצים כמו טיפול באדם אחר, שמונע ממך לעזוב אותו לזמן ארוך.

שאלה – כיצד יכול המטופל להיות בטוח שהמידע עליו נשאר סודי ופרטי כי הרי הוא סודי ופרטי רק באותה מידה או רמה שהאתר באינטרנט מאובטח?

תשובה – זו שאלה חשובה מאד וזו אחת הסיבות לדאגה שלנו לגבי השימוש ההולך וגובר בטיפול אונליין. מטפלים כמו אנשי רפואה אחרים מוכשרים בנושא ונזהרים ביותר בכל הקשור לסודיות ולכן אם המטפל מתכוון להשתמש בטיפול אונליין עליו לוודא שהספק של השירות יספק שירות עם בטחונות לגבי הפרטיות והסודיות. על המטפל לעדכן את המטופל בדבר הרגישות של נושא האבטחה והסודיות.

שאלה – איזו עצה יש לך לגבי אנשים השוקלים להתחיל טיפול אונליין?

תשובה – אני חושבת שאחד הדברים החשובים ביותר הוא לוודא שהאדם אליו פנית מוכשר לתת טיפול, שיש לו את התעודות הנדרשות אבל גם לוודא שיש לן את היכולת והידע בטיפול אונליין ובשימוש בטכנולוגיה. דבר נוסף הוא לדעת שגם עליך, כמטופל, לשים לב לנושא האבטחה. אם אתה בוחר למשל לשלוח הודעת טקסט למטפל שלך אל תשאיר את הטלפון שלך ללא הגנה של סיסמה. אם אתה משתמש בשיחת וידאו, שים לב שגם רמת האבטחה של המערכת הטכנולוגית שלך היא מעודכנת ושאתה, המטופל, נמצא בסביבה בטוחה עבורך.

 

השארת תגובה