ייעוץ אונליין עבור גברים הומוסקסואלים

שתי עמותות אמריקאיות יצרו שירותי תמיכה אינטרנטיים עבור הומוסקסואלים בנושאים כמו מין, סמים ואלכוהול. השירות ניתן באמצעות שיחות פרטניות וקבוצתיות.

אנשים שנלחמים בהתמכרות לסמים או אלכוהול ומנסים להימנע מהתנהגות סיכונית מעידים כמה משמעותית תמיכה קבוצתית יכולה להיות במיוחד בהתארגנות אינטרנטית שאינה מוגבלת על ידי זמן או מקום.

אחד ממובילי התוכניות אומר כי כשמדובר בהומוסקסואלים עולים סטריאוטיפים רבים הקושרים בעיות אלכוהול וסמים לנטייתם המינית, מה שגורם לתחושת בושה ונטייה להסתגרות. טיפול באינטרנט מאפשר יצירת קשר עם אוכלוסיה זו ובהנגשת התמיכה לאלה שזקוקים לה.

בשיחות אלה האדם יכול להבין את התפקיד שממלאים הסמים או האלכוהול בחייו ולקבל את המידע והכלים על מנת לבצע שינוי חיובי בחייו. לא משנה איפה אתה מתגורר או מה היקף השינוי שאתה מעוניין לעשות, תמיכה וליווי נמצאים במרחק של לחיצה על כפתור.

מפי המתרגמת- טיפול באינטרנט, בין אם מדובר בטיפול פרטני או קבוצתי עובד על פי עקרונות הדומים לטיפול פנים מול פנים מבחינת העלאת המודעות לדפוסים ההרסניים בחייו של האדם, למקורם, בתמיכה ועיבוד תכנים רגשיים קשים, קביעת מטרות לשינוי חיובי וליווי במסע השגת מטרות אלה.

בנוסף לאלה, טיפול באמצעות האינטרנט באופן ספציפי, נותן מענה לקושי ההתחלתי שבארגון הכוחות הנפשיים לקראת הפניה לטיפול בין אם עקב הפחד מסטיגמה שלילית או בעקבות קשיים אחרים. דרך האינטרנט תהליך זה הרבה יותר פשוט ולא מצריך מהאדם יציאה מאזור הנוחות שלו כדי ליצור את הקשר ההתחלתי. יצירת הקשר עם הגורמים המטפלים וההשתתפות בטיפול עצמו נגישים הרבה יותר ומצריכים השקעת מאמץ מינימלית.  כך, המדיום הזה מאפשר תמיכה וטיפול גם למטופלים אשר לא היו מגיעים לכך בשום דרך אחרת.

 

השארת תגובה