סטלה וייסלייב גיזונטרמן

סטלה וייסלייב גיזונטרמן

בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה, מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית ובוגרת התוכנית לפסיכותרפיה דינאמית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים, מתבגרים והורים. כיום אני עובדת בשירות הפסיכולוגי החינוכי בעיר נתניה ומטפלת בקליניקה פרטית.

בעבודתי הטיפולית באינטרנט אני עובדת כרגע בעיקר עם מתבגרים והוריהם.

בני נוער חווים מצבים קיצוניים לחיוב ולשלילה ברמה יומיומית ונמצאים בסערה תמידית במשך תקופה של כמה שנים. גם אם סערה זו לא נראית כלפי חוץ, גיל ההתבגרות בדרך כלל מאופיין בשינויים רבים במצב הרוח, מצב חברתי, יחסי הורים- ילדים, דימוי עצמי ,דימוי גוף ומה לא. במקביל, שינויים ביחסים עם ההורים כוללים לעיתים התרחקות מסוימת וליקויים בתקשורת.

כל אלה עלולים להיות קשים מאוד גם עבור המתבגר וגם עבור הוריו, אך זהו מצב בריא שמשקף התפתחות.  יחד עם זאת, הרבה הורים ומתבגרים מוצאים עצמם מתמודדים לבד עם הקשיים שבדרך.

בעבודתי אני מטפלת במגוון קשיים רגשיים כגון התמודדות עם חרדה וטראומה, קשיים בדימוי עצמי, סוגיות ביחסי הורים-ילדים, קשיים בתחום החברתי, התמודדות עם מצבי משבר, סוגיות הקשורות לגיל ההתבגרות, מיניות בריאה ועוד. סוג הטיפול מותאם לאופי הקושי ומשתנה מבחינת אורך הטיפול והכלים המשולבים בו. כך שהתהליך הטיפולי יכול להיות ממוקד או כללי יותר, מובנה פחות או יותר, קצר או ממושך.

טיפול באמצעות האינטרנט  נותן מענה רגשי נגיש ונוח עבור מתבגרים שמתחברים בקלות למדיה זו וכך מעניק ליווי גם עבור הנער וגם עבור הוריו, ומתאים במיוחד כאשר קיים קושי להגיע פיזית לטיפול בכלל ובשפת האם בפרט.

זוהי דרך חדשה ליצירת קשר טיפולי אך היא מעניקה לנו את האפשרות ליצור תהליך משמעותי ומסייע דרך  המסך כשזה לא מתאפשר בדרכים אחרות ואנו אף מגלים שלעיתים זוהי אף הדרך המועדפת על חלקנו.

 

השארת תגובה