טיפול זוגי


כיום יותר ויותר זוגות בעולם יכולים לעבור טיפול זוגי בעת משבר גם דרך האינטרנט. אפשרות זו מאפשרת ליצור קשר עם מטפל פנוי במיידי, בעברית, גם אם הוא גר רחוק, גם אם אתם גרים רחוק ומחפשים טיפול אונליין בשפת האם שלכם, גם אם אתם עסוקים מאד ואין לכם זמן או פתרון לילדים.

זוגות רבים חיים עם קשיים רבים זמן רב ומסיבות שונות אינם מוצאים את הטיימינג הנכון ללכת לטיפול. האפשרות לטפל בזוגיות דרך האינטרנט תומכת גם בשוני שקיים בין בני הזוג באופני התקשורת, מאפשר חופש לקבוע מפגש זוגי או פרטני המשתנה על פי הדינמיקה הייחודית של חייכם ובפרטיות של ביתכם.

טיפול זוגי מטפל במגוון נושאים כגון קשיים כלכליים, הורות, מיניות, בגידה, מחלות, אי פריון, התמכרות, ריחוק רגשי, קונפליקטים יומיים, קשיים בתקשורת ועוד. בטיפול נכנסים לעומקם של הקשיים הזוגיים היוצרים כעס, פגיעות, תסכול והופכים את הקונפליקטים לתקשורת מקרבת ובטוחה.

טיפול זוגי דורש התמדה מבני הזוג שגם כך המצב הלא קל בינהם מעלה התנגדויות רבות וראקטיביות. אחד מבני הזוג אומר דבר שלילי והשני מוריד עוד יותר למטה וכדי ששינוי אמיתי יקרה אנחנו רוצים שהזמן בין מפגש למפגש יהיה קצר ויעיל. כאשר הפגישות הן אונליין יש סיכוי גדול יותר ששני בני הזוג יצליחו להגיע יחד, להיות יחד בפגישה ולהצליח לתאם מפגשים יעילים.

ניתן לומר שטיפול באינטרנט יכול לעיתים קרובות להיות יעיל יותר מטיפול פנים אל פנים רק מעצם העובדה שבני הזוג מרגישים חופשיים ונינוחים יותר כאשר הם בביתם. כך אחד מבני הזוג לא צריך להמתין לשני בחדר המתנה, או להתקע בפקק, או לדאוג לבייביסיטר. מתפנים מהעיסוקים ויושבים יחד באחד החדרים או בסלון לטיפול זוגי אונליין מהבית.

גורם נוסף שמשפיע לטובה על הטיפול הזוגי אונליין היא העובדה שבני הזוג יושבים בביתם שלהם ולכן הסיכוי הוא שירגישו יותר פתוחים. מטפלים זוגיים מדווחים על הבדל זה כאשר הם משווים בין בני זוג היושבים בקליניקה זרה או בסלון ביתם. בני הזוג פגיעים יותר בביתם שלהם ומביעים כנות עמוקה. אפשר לבכות מבלי לחשוש שמישהו יראה שבכיתם כאשר אתם יוצאים מהקליניקה.

בני הזוג יכולים להישאר בביתם באותה הישיבה ולהמשיך לשוחח על מה שעלה במפגש, דבר שאינו אפשרי בטיפול בקליניקה. אין צורך לעזוב את המפגש בשתי מכוניות כדי להגיע הביתה או לדאוג לילדים. אלא בני הזוג יכולים להשאר בתוך המרחב שנוצר במפגש וכבר לעבוד עם החומרים שעלו בפגישה, לכתוב אותם לעצמם ולהרהר בשקט.

טיפול זוגי אונליין מאפשר לבני הזוג לקבוע פגישה גם אם אחד מבני הזוג נמצא בנסיעת עבודה או חופשה. ניתן לקשר את כל המשתתפים בסקייפ ולשוחח יחדיו. כך תוכלו גם למצוא טיפול זוגי בישראל אם אתם גרים מחוץ לגבולות הארץ. לא תמיד מתאים טיפול זוגי שאינו בשפת האם שלכם.

טיפול זוגי אונליין כן דורש מכם להרגיש בנוח עם הטכנולוגיה. יכול להיות שהתחושה תהיה מוזרה בהתחלה, אך מהר מאד תגלו שנעים מאד לשבת בבית ולפגוש את המטפל שלכם אצלכם בסלון. לעיתים טיפול זוגי באינטרנט אינו מתאים לכל בעיה זוגית ולכך אחראי מתאם הפגישות שמראיין אתכם לפני תחילת הטיפול.

 

נכתב על ידי מירב שרייבר